Ohniska

V letošním roce jsme se dohodli s Odborem kultury Magistrátu města Plzně, který podpoří zájemce o realizaci programu pro veřejnost v programových ohniscích grantovou podporu formou mikrograntu. Někteří pořadatelé se nicméně programové ohnisko rozhodli připravit bez grantové podpory o to větší jim patří dík.

Kde všude bude poslední květnovou sobotu živo si prohlédněte na mapě níže...

Na jaký program se letos můžete těšit:

1_ Městská plovárna Plzeň / EDS na Městské plovárně / Doudlevecká 71, Plzeň 3 – Doudlevce
14.00 – 22.00

14.30 program pro děti a dospělé (vodní hry, výroba lodiček, aj.)
17.00 divadelní představení improvizační divadelní skupiny Improverti
18.00 sousedská večeře
19.30 hudební vystoupení

www.plovarna.plzne.cz

2_ Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. / Sousedský jarmark v Bolevci / Kaznějovská 1517/51, Plzeň 1 – Bolevec
13.30 – 19.00

Odpolední program bude probíhat od 13:30 do 19:00 v okolí Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, z.s. – Kaznějovská 51, Plzeň Bolevec. Na třech scénách: JEVIŠTNÍ, PODJEVIŠTNÍ a na TRŽIŠTI si každý jistě najde, co mu je blízké.

13:35 Country duo Old Boys z TOTEMu
14:00 Taneční vystoupení uživatelů DOZP Nováček a DS Jitřenka
14:15 Seniorský sbor Jamáček z TOTEMu
14:30 Taneční vystoupení dívek z nízkoprahového klubu ATOM
15:15 Cvičení s Olgou Škachovou
15:45 Seniorský soubor Seniorkapela z TOTEMu
16:00 Seniorská skupina latinsko-amerických tanců ADETO
16:30 Komorní pěvecký sbor KOST z TOTEMu
17:00 Dívčí taneční skupina SAIDA při 1. ZŠ v Plzni
17:30 Komorní smíšený sbor Nová Česká píseň
18:15 Skupinové bubnování
19:00  Sousedská večeře

V rámci TŘŽIŠTĚ se můžete těšit na bazárek, prezentace organizací DS Kopretina a DZR Petrklíč, Bolevečtí rodáci, Stacionář Človíček pro osoby s postižením, sousedské skupiny Zdravé jádro, programů a projektů Mezigeneračního centra TOTEM, z.s., šperkařskou dílnu, plackování, pletení z padákové šňůry, zážitkový program pro děti, burzu zahradních rostlin a mnoho dalšího.
Změna programu vyhrazena.

V 19:00 zahájíme sousedskou večeři. Zveme každého se svou pochoutkou na společný stůl. Příležitost bude zazpívat si, zatančit nebo jen tak společně pobýt.

 www.totem-rdc.cz

3_Evangelická církev metodistická / Přijďte si hrát, přijďte na koláč / Bolevecká náves 2, Plzeň 1 – Bolevec
14.00 – 19.30

14.00-17.30 Přijďte si hrát
          - dětský den
          - soutěžní stanoviště
          - trampolína
          - zahrada plná zábavy
14.00-18.30 Přijďte na koláč
          - otevřená čajovna
14.00-18.30 Kniha hledá domov
          - odneste si domů knihy, které hledají nového majitele
          - hádanky literární kroužku OnyRyby
17.30 O srdíčku
          - představení dětí z MŠ Kardinála Berana
17.45 O neposlušných kůzlátkách
          - pohádka z dílny Mateřského centra Slovíčko
18.30 Film: Hiphop-erace (Nový Zéland, 2014)
          - skutečný příběh - může se soubor seniorů a seniorek, jehož věkový průměr se blíží devadesátce a skoro všichni členové vlastní umělou kloubní náhradu, zúčastnit hiphopové taneční soutěže?

www.lochotin.umc.cz

4_Ledovec, z.s. / Dny Světlé / ul. Karoliny Světlé / Plzeň 1 – Lochotín
14.00 – 22.00

14.00 – 17.00
                    Workshopy – plackovací dílna, animační dílna
                    Koncerty – Iggy Gott, sousedská vystoupení, čtení
                    Přednáška o Dr. Alexandru Sommer Baťkovi
                    Galerie na plotech – Cirkus Paciento, výtvarné práce z Ledovce
                    Sousedské dobroty
                    Výrobky z Ledovce
                    Lokální piva, občerstvení
                    Posezení na ulici
17.00           Závod zahradních traktůrků
19.00           Sousedská večeře na ulici (grill, posezení, povídání, muzika)

www.ledovec.cz

5_ Informační a vzdělávací centrum Plzeň, z.s. / Setkání na Mikulášském náměstí 2016 / Mikulášské nám. / Plzeň 2 – Slovany
14.00 – 21.00

Zábavné setkání s hudbou, tancem, worshopy, hrami a dobrým jídlem.

14.00 – 18.00 - Kreativní workshopy (malování na sádrové modely a na textil, výroba květin z organsy, ubrousková technika, Fimo a další)

14.00 Slavnostní zahájení
14.10 Spojený smyčcový soubor - ZUŠ Sokolovská a ZUŠ B. Smetany
14.30 Dance Flow - salsa
14.40 studio Fitdanceart - 4Joy - street dance
14.50 studio Fitdanceart - Eleiny Weisová - afro tanec 
15.00 Baletní školička - Balet z.s.
15.20 Spojený smyčcový soubor - ZUŠ Sokolovská a ZUŠ B. Smetany
15.40 Taneční vystoupení - „místní kluci“
16.00 studio Fitdanceart – Daima dancers – orientální tanec
16.10 Jana da Conceicao - samba axé/brazil funk
16.25 Tanec v Plzni - bachata + workshop pro všechny
17.15 Volná zábava na parketu
18.00 – 21.00 - Sousedská večeře: Přijďte si společně ugrilovat něco dobrého za doprovodu kapely. Ukažte své kulinářské umění a přineste ostatním něco k zakousnutí.

Představí se:
Informační a vzdělávací centrum Plzeň, Jana Da Conceicao, Člověk v tísni o.p.s., 4Joy, Církev československá husitská, Dance Flow, ZUŠ Plzeň-Sokolovská 54, Boom Sound, ZUŠ Bedřicha Smetany,
PROVAS Plzeň s.r.o., Balet z.s., DANQUA reality s.r.o., Tanec v Plzni, TRITIUM 2000 s.r.o. , Fitdanceart, a další…

www.ivcp.cz


6_ Jana Eismanová / Kollárovka jinak / Kollárova ulice, Plzeň 3 – centrum
14.00 – 19.30

          stage 1- Zach´s pub:
                    - koncerty:
                              14.00 Hostee
                              15.30 Blue zebra 3
                              17.00 Rezatý rakety
                              18.30 The Rockles

          stage 2- Buena Vista:
                    - výstava dobových fotek Kollárovy ulice
                    - prohlídka objektu Kollárova 20 (Buena Vista club)
                    - osvěžovna v kavárně
                    - hudební doprovod - DJ

7_ TJ Křimice / Hraní v zámeckém parku / Zámecký park, Plzeň 5 – Křimice
14.00 – 17.00

Plnění soutěžních úkolů - 8 manuálních, vědomostních; sportovních stanovišť, divadelní vystoupení, ukázka a možnost si zažonglovat, rodeo na elektronickém bizonovi.

www.krimice.info

8_Plzeň 9, o.s. / Malesičané sobě - předzvěst oslav 777 let obce / Malesická náves 1, Plzeň 9 – Malesice
15.00 – 22.00

  •    divadelní loutkové představení pro děti
  •     rukodělné dílny
  •     koncert dudácké muziky
  •     knižní bazárek
  •     beseda o historii Malesic
  •     večerní koncert výborné kapely Feromoon
  •     společná sousedská večeře (klobásky a kýta)

Celý den se nebude vybírat žádné vstupné a na večeři je každý zván!

www.plzen9.cz


9_Malá umělecká školička - Muška, z.s. / EDS v Mušce / K Sinoru 68/37, Plzeň 10 - Lhota
14.00 – 22.00

14.00 – 16.00 hod - Workshop pečení chleba v klasické venkovní peci na chleba (Dobroslava Nekolná).
14.00 – 16.30 hod - Workshop sekání do kamene – sochařská dílna pro nejmenší - pod záštitou SSUPŠ Zámeček (Ak. mal. Jaroslav Šindelář a další pedagogové).
15.00 – 17.00 hod – Workshop výroby šperků (Helena Votíková)
14.00 – 17.00 hod – Dětské zábavní odpoledne plné her a zábavy, výroby masek, malování, hraní si s keramickou hlínou atd. (Mgr. Barbara Směšná)
15.30 – 17.30 hod – Pečení a ochutnávání prasátka.
17.00 – 19.00 hod – Vystoupení živé hudby rocková skupina Disharmonici
19.00 – 22.00 hod – Sousedská večeře a společné posezení u ohně při ochutnávaní chleba a pečení buřtů na ohni a masa na grilu (volná zábava).

www.muskaplzen.cz